Školáci

Children´s b-day parties
Dětské narozeninové oslavy

Narozeninové oslavy mohou být někdy pro rodiče, kteří mají dítě s PKU, problémem. Nechcete, aby se dítě cítilo „jiné“ nebo vyřazené. Stačí však jen trošku plánovat a není důvod, aby si Vaše dítě nemohlo užít nízkoproteinové pohoštění a oslavu stejně jako všichni ostatní.   Tipy na oslavy   Oslavy doma  Nabídněte hostům běžné nízkoproteinové jídlo, například ovocné špízy nebo zeleninové…

více...
Více...
phe
RIZIKA VYSOKÉ HLADINY PHE

K tomu, aby mozek dobře a rychle fungoval, jsou zapotřebí látky k přenosu vzruchů, transmitery. Tyto látky udržují kontakt mezi nervovými buňkami. Jen tehdy, když nervové buňky správně spolupracují, můžeme přemýšlet, mluvit a jednat. Jestliže je tento těsný kontakt narušen, schopnost koncentrace se snižuje a objeví se neklid a nevyrovnanost. Vysoká hladina phe zamezuje vniku ostatních aminokyselin do mozku, ze…

více...
Více...
Young mother with her daughter holding book at home
Naučte Vaše dítě o onemocnění PKU

Předtím, než dítě dospěje do stádia, ve kterém bude samo zvládat fenylketonurii, je vhodné, abyste mu řekli o jeho dietních omezeních. Při rozhovorech Vám mohou pomoci následující rady.

více...
Více...
adorable girl studying
Dodržování diety s nízkým podílem bílkovin

Strava Vašeho dítěte by měla zahrnovat různé druhy ovoce a zeleniny, stejně jako obiloviny, cereálie, chléb, těstoviny a náhrady mléka s nízkým podílem bílkovin. Je důležité vysvětlit Vašemu dítěti význam PKU diety od útlého věku, aby si bylo vědomé toho, co může a nemůže jíst a mohlo v tomto smyslu informovat i ostatní.

více...
Více...
Happy schoolchildren with many books.
Začala škola

Škola je pro všechny děti a jejich rodiče čas plný vzrušení a nervozity. Pokud jste rodič dítěte s PKU, potom předběžné plánování a přiměřená komunikace Vaší rodiny, školy a v případě potřeby i zdravotnického týmu, pomůže Vašemu dítěti si na školní život lehce zvyknout.

více...
Více...
Two twin little sister girls whisper in ear
Rady od dětí pro děti

Zdají se Vám některé situace těžko zvládnutelné? Přečtete si několik tipů a triků, které sepsaly samy děti, jako rady pro různé situace pro ostatní děti s PKU.

více...
Více...
12