Dospělí

Beautiful pregnant woman
PKU a těhotenství

Ženy s PKU musí před a během svého těhotenství věnovat zvláštní pozornost správné hladině fenylalaninu (Phe). Je to proto, že vysoké hladiny Phe u matky mohou mít vliv na nenarozené dítě, což vede k srdečním a mozkovým abnormalitám a mnohým dalším vážným problémům. Naštěstí, pokud je hladina Phe v průběhu těhotenství dobře udržovaná, neexistuje žádný důvod k tomu, aby každá…

více...
více...
na-web-293x300
POUČENÍ O ALKOHOLU

Diagnóza PKU neznamená úplný zákaz alkoholu. Je jen třeba, abyste obezřetně volili druh alkoholického nápoje. Co byste měli vědět Legální věková hranice pro konzumaci alkoholu je 18 let. Některé alkoholické nápoje, jako např. ty, které mají ve svém složení mléko, vejce nebo smetanu, obsahují bílkoviny, a tudíž také fenylalanin (Phe). Pokud se tedy rozhodnete dát si takové nápoje, je nutné…

více...
více...
Pretty young woman with arms raised
Kontrola vlastní hmotnosti

Stejně jako jiní lidé, mohou mít i někteří jedinci s fenylketonurií (PKU) problémy s udržením své optimální váhy. Někteří lidé mohou mít problémy s podváhou a u jiných, zejména méně aktivních jedinců, může docházet k nadváze.

více...
více...
Family Enjoying A Barbeque
Pokyny ke stravování se v restauracích

To, že máte PKU, neznamená, že si nemůžete vychutnat jídlo spolu s rodinou nebo přáteli. Tyto pokyny obsahují užitečné tipy na potraviny neobsahující bílkoviny, jakož i potraviny, které mohou být součástí Vašeho přísunu bílkovin.

více...
více...
kitchen
Jak neporušit dietu

Dodržování diety s nízkým obsahem bílkovin je důležité pro zajištění dobrého zdraví a vývoje. Její neporušení je však často náročné. Podpora ze strany rodiny a přátel Vám pomůže dodržet své cíle a udržet hladinu fenylalaninu (Phe) ve správných hodnotách.

více...
více...
fashion shot of a beautiful young woman on the beach
Jak se připravit na dovolenou

Ať už se chystáte na krátkou místní dovolenou, nebo cestujete do zahraničí, s trochou organizace a předběžným plánováním Vám nic perfektní rodinnou dovolenou nepokazí.

více...
více...